Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка

Previous product
Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач 36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
45 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 4933478892 Категорија
Опис

Карактеристики

 • Моќниот механизам на чекан и дизајнот на моторот без четкички испорачува 2,3 J ударна енергија
 • Компактен, ергономски дизајн за зголемена удобност на крајниот корисник
 • Систем FIXTEC™ за футер без клуч кој се менува помеѓу SDS-Plus и метален футер од 13 mm
 • Целосно метално куќиште за пренос – оптимално лежање на запчаниците за зголемен век на траење на алатот
 • Работа во 4 режими: ротационен чекан, само чекан, само ротација и изборна работна позиција на длето (вариолок) за максимална разновидност
 • Странична рачка против вибрации за помала изложеност на вибрации
 • Компатибилен со M18 CDEX екстрактор за прав
 • Мотор без четки, батериски пакет REDLITHIUM™ и електронски REDLINK™ обезбедуваат енергија, време на работа и издржливост
 • Флексибилен батериски систем: работи со сите MILWAUKEE® M18™ батерии

Спецификации:

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V
 • Енергија на удар: 2.3 Ј
 • Макс. дупчење (метал): 13 mm
 • Макс. дупчење (бетон): 26 mm
 • Макс. дупчење (дрво): 26 mm
 • Макс. фреквенција на удари: 0 – 4900 bpm
 • Брзина без оптоварување: 0 – 1400 rpm
 • Оптимизиран капацитет за дупчење (бетон): 6 – 18 мм
 • Вклучени батерии: 2 x M18 B5 5.0 Ah
 • Тежина : 3.5 kg
Scroll To Top
Close
Close
Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка
35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница