Milwaukee M18 FPD3-502X Акумулаторска дупчалка/одвртувач

Next product
Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач 36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
39 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 4933479860 Категорија
Опис

Карактеристики и предности за Ударна Дупчалка/Одвртувач M18 FPD3 – М18 FUEL

 • Висока моќност и вртежен момент од 158 Nm.
 • Екстремно компактен дизајн од 175mm должина за пристап на тесни простори.
 • АUTOSTOP™  опција за подобрена ефикасност.
 • 13mm метален брзостезен футер.
 • Подобрено дупчење и штрафење при оптеретување.
 • LED осветлување на работната површина.
 • Fuel дисплаеј за да се види колку е преостанато за работа.
 • Метален држач за појас кој може да се монтира од лева или од десна страна
 • FUEL™ платформата го дефинира балансот на батериската технологија. MILWAUKEE’s POWERSTATE™ brushless motor, REDLITHIUM™ батерии и  REDLINK PLUS™  електроника која испорачува одлични резултати помеѓу време на користење и трајност.
 • Флексибилен систем на батерии: работи со сите MILWAUKEE® M18™ батерии.

 

СПЕЦИФИКАЦИИ:

 • Тип на батерија: Li-ion M18 REDLITHIUM™
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Брзина без оптоварување прва/втора брзина во празен од: 0 – 500 / 0 – 2100 rpm
 • Удари во минута (1ва брзина) : 0 – 7,800 ipm
 • Удари во минута (2ра брзина) : 0 – 33,000 ipm
 • Капацитет на футер : 1.6 – 13 mm
 • Максимален вртежен момент: 158.2 Nm
 • Нивоа на подесување: 16
 • Капацитет на дупчење дрво: 89 mm
 • Капацитет на дупчење метал: 16 mm
 • Капацитет на дупчење бетон: 16 mm
 • Тежина без батерија: 2.2 kg
Scroll To Top
Close
Close
Milwaukee M18 FPD3-502X Акумулаторска дупчалка/одвртувач
36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница