Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

Next product
Milwaukee M18BLHX-502X Акумулаторска SDS-plus дупчалка 35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
48 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 4933479865 Категорија
Опис

Карактеристики и предности за Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач

 • Поголема енергетска ефикасност при оптоварување со извонреден вртежен момент од 226 Nm
 • Поголема број на вртежи во однос на претходниот модел, до 3900 вртежи во минута и 4400 удари во минута
 • Екстремно компактен дизајн, вкупна должина од само 113 mm за полесен пристап до тесни простори
 • DRIVE CONTROL му овозможува на корисникот да префрли во четири различни режими за брзина и вртежен момент за да ја максимизира разновидноста на апликацијата
 • Режим 1 за прецизна работа
 • Режимот 2 помага да се спречи оштетување на шреафовите и материјалот
 • Режимот 3 обезбедува максимални перформанси за најтешките апликации
 • Режимот 4 е оптимален помеѓу прецизното работење и максималните перформанси и автоматски ја прилагодува брзината, ударите и вртежниот момент
 • Индивидуалното следење на наполнетост на батеријата го оптимизира времето на работа на алатката и обезбедува долгорочна издржливост.
 • ¼″ прифат за брза и лесна промена на битови
 • DNA на нашата платформа FUEL™ го редефинира балансот на акумулаторските технологии. Мотор без четки POWERSTATE™ на MILWAUKEE, батериски пакет REDLITHIUM™ и електронска интелигенција REDLINK PLUS™ што обезбедува извонредна моќност, време на работа и издржливост
 • Флексибилен батериски систем: работи со сите MILWAUKEE® M18™ батерии

Спецификации:

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Држач за додатоци: 1/4″
 • Брзина без оптоварување (RPM): 1750/3000/3900/0-3900 rpm
 • Максимален дијаметар шрафење на штрафови и матици : M16
 • Максимален вртежен момент (NM) : 226
 • Фреквенција на удари  (IPM): 1400/3600/4400/0-4400
 • Тежина само уред (КГ): 1 kg
 • Тежина со батерија (КГ): 1.7 kg
Scroll To Top
Close
Close
Milwaukee M18 FID3-502X Ударен Одвртувач
36.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница