Ударен ротирачки чекан – Ronix 2724

3.600,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
23 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 2724 Категорија
Опис

Ако барате совршен ударен ротирачки чекан, Ronix 2724 можеби е тоа што ви треба. Овој електричен алат е направен да извршува 4 различни функции, вклучувајќи дупчење, дупчење со чекан, длетување и отпуштање. Има куќиште од леан алуминиум што ја обезбедува неговата леснотија и ја подобрува работата.

 • Модел: 2724
 • Тип на чак: СДС Плус
 • Големина на Чак: 24 мм
 • Моќ: 700 W
 • Енергија на влијание: 2.2J
 • Фреквенција: 50-60 Hz
 • Напон: 220-240 V
 • Максимален капацитет во дрво: 30 мм
 • Максимален капацитет во челик: 13 мм
 • Максимален капацитет во бетон: 22 мм
 • Вртежи во минута без оптоварување: 0-1700 вртежи во минута
 • Тежина: 2,5 кг
Scroll To Top
Close
Close
Ударен ротирачки чекан – Ronix 2724
3.600,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница