Подмачкувач (бел, мрсен) 500ML

Previous product
Цинк спреј 499,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)
Next product
Графитно уље спреј (500 ML) 250,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

229,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
47 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 70250 Категорија
Опис

Спреј за одржување за долгорочно подмачкување

  • Заштита од корозија многу добра адхезија ги подмачкува подвижните делови и лизгачките површини
  • Водоотпорен
  • Електрично спроводлив без силикон
  • Отпорен на вода, солена вода, лесни киселини и бази
  • Вентил од 360°, може да се користи и наопаку

Области на примена: За долгорочно подмачкување на високо оптоварени обични, тркалачки и сферични лежишта, вретена и водилки на мотори и машински делови, како и за шарки, брави за врати, цилиндри за заклучување и многу повеќе.Исто така погоден како монтажна паста и маст за батериски столбови.

Scroll To Top
Close
Close
Подмачкувач (бел, мрсен) 500ML
229,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница