Нож за соголување кабел (StrippMax Round Professional) – Gedore 8159

Previous product
Клешта за изолирање - Weicon No. 5 1.850,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

1.600,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
22 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 3416461 Категории ,
Опис

За практично соголување на сите вообичаени кабли за круг  со дијаметар од 6,0 – 13,0 mm (на пр. NYM кабел 3 x 1,5 mm² до 5 x 2,5 mm²)

  • Автоматски регулирана длабочина на сечење, затоа е погодна и за помали дијаметри на кабли од 6 mm, на пр. 3 x 0,75 mm²
  • Пријатно ракување и зголемена безбедност поради ергономската форма на рачката. Дизајнот на алатот практично го елиминира лизгањето за време на работата.
  • Благодарение на проширениот дизајн, можен е уште подобар пристап за соголување дури и во ѕидни кутии со подлабоки празнини и на тешко достапни места
  • Распоредот на сечилото значи дека не е можно затнувањето на поцинкуваните сечила од остатоците од обвивката.
  • Издржлив квалитет. Цврст полиамид засилен со стаклени влакна, висококвалитетен челик за ножеви од Solingen.
Scroll To Top
Close
Close
Нож за соголување кабел (StrippMax Round Professional) – Gedore 8159
1.600,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница