Компресор ременски JP360/100L – 2.2KW – 220V – 8bar

Previous product
Компресор ременски JPN540/200L - 3KW - 400V - 10bar 75.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)
Next product
Компресор клипен DB210/24L - 1.5KW - 230V - 8bar 12.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
31 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 1401454 Категорија
Опис

1401454 – Компресор ременски JP360/100L – 2.2KW – 220V – 8bar

Tехничка информација:

– Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 350

– Вртежи во минута (мин-1): 950

– Моќност на моторот (kW): 2.2

– Ел. врска (V / Hz / f): 230/50/1

– Максимален работен притисок (бар): 8

– Волумен на сад под притисок (l): 100

– Димензии (l x w x h) (mm): 1100 x 400 x 830

– Маса (кг): 92

– Ниво на бучава (dB): 95

Scroll To Top
Close
Close
Компресор ременски JP360/100L – 2.2KW – 220V – 8bar
35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница