Клешта за изолирање – Weicon No. 5

1.850,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
20 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 51000005 Категории ,
Опис

– Автоматско соголување на жица за сите цврсти проводници (0,2 – 6,0 mm²)
– Лесен за ракување
– Прецизна работа благодарение на прилагодливата должина (5 – 12 mm)

Клешта за изолирање – Weicon No. 5 има должина од 5 – 12 мм. Поместувачот за должина може да се отстрани, доколку е потребно. Добро пристапен страничен секач е вграден во алатот, кој е погоден за дијаметар на кабел до 2 mm. Сечилата се заменливи. Малата тежина на клештата а работа без замор.

Scroll To Top
Close
Close
Клешта за изолирање – Weicon No. 5
1.850,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница