Безмаслен тивок клипен компресор XS137/24L – 0.75KW – 230V – 8bar

Previous product
Компресор клипен DB210/24L - 1.5KW - 230V - 8bar 9.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

17.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
32 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
SKU: 2050086 Категорија
Опис

2050086 – Безмаслен тивок клипен компресор XS137/24L – 0.75KW – 230V – 8bar

Техничка информација:

– Проток на воздух на страната за вшмукување (l / min): 137

– Моќност на моторот (kW): 0,75

– Ел. врска (V / Hz / f): 230/50/1

– Максимален работен притисок (бар): 8

– Волумен на садот под притисок (l): 24

– Димензии (l x w x h) (mm): 700 x 380 x 640

– Маса (кг): 35

– Ниво на бучава (dB): 60

– Брзина (мин-1): 1440

Scroll To Top
Close
Close
Безмаслен тивок клипен компресор XS137/24L – 0.75KW – 230V – 8bar
17.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница