Акумулаторски сет Milwaukee M18 CBLPP2B-502C

35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%)

На залиха
41 луѓе го гледаат овој продукт во моментот
Категорија
Опис

Акумулаторски сет Milwaukee M18 CBLPP2B-502C

Карактеристики

 • Компактни алатки со високи петформанси, идеални за работа во тесни и тешко пристапни места
 • Опремени со метални куќишта за максимални перформанси, долг работен век и максимален втрежен момент
 • REDLINK PLUS технологија која обезбедува напредна, дигитална заштита од преоптоварување на машинините и батериите
 • REDLITHIUM-ION батерии со напредна електроника која овозможува до 2 пати подолго време на траење, 2 пати подолг работен век, до 20% поголема моќност и работа до -20 °C
 • Екстремно издржлив 4-полен мотор без четкици на Milwaukee за оптимален сооднос моќ / тежина
 • Контрола на индивидуални ќелии за оптимизирана употреба и долг век на траење на батерии
 • LED светло идеално за користење на алатките во слабо осветлени простории
 • Оптимизирани рачки за подобра контрола и подобрен зафат
 • Индикатор за состојба и полнење на батерија
 • 100% компатибилни системи со палетата на производи Milwaukee M18

Дупчалка/Одвртувач M18 CBLDD

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Брзина без оптоварување: 0 – 450 / 0 – 1800 rpm
 • Нивоа на подесување на вртежен момент: 17
 • Максимален вртежен момент: 60 Nm
 • Капацитет на дупчење дрво: 38 mm
 • Капацитет на дупчење метал: 13 mm
 • Капацитет на дупчење камен: 16 mm
 • Глава за стегање: 13 mm
 • Тежина: 2.1 kg

 Ударен Одвртувач M18 CBLID

 • Тип на батерија: Li-ion
 • Волти: 18 V Мотор без четкици
 • Држач за додатоци: 1/4″ Hex
 • Брзина без оптоварување: 0 – 2000 / 0 – 2750 rpm
 • Фреквенција на удари: 0 – 2450 / 0 – 3450 bpm
 • Максимален вртежен момент: 180 Nm
 • Тежина: 1.7 kg
Scroll To Top
Close
Close
Акумулаторски сет Milwaukee M18 CBLPP2B-502C
35.999,00 ден Со вклучен ДДВ (18%) Додај во кошница